چاپ شال و روسری

از طراحی شال و روسری تا کسب درآمد میلیونی و پرسود با فروش آن فقط با یک کامپیوتر ساده

طراحی-شال-و-روسری

چاپ روی لباس و چاپ مخمل مخصوصاً خانم ها اهمیت بالائی دارد و با توجه به اینکه شال و روسری از پوشش‌های مهم بانوان ایرانی و برخی کشورهای دیگر محسوب می‌شود ، طراحی شال و روسری از اهمیت زیادی برخوردار است دقیقاً برعکس برخی از لباس ها مانند تیشرت چون کسانیکه چاپ روی تیشرت را انجام میدهند تغریباً هر طرحی را میتوانند روی آن بزنند اما در خرید تیشرت خام باید دقت کنید. از آنجا که این پوشش بر اساس نوع فرهنگ و دین رایج در هر کشور انتخاب می‌شود، بنابراین می‌توان از آن به عنوان یک اکسسوری نیز استفاده کرد. در مجموع میتوان گفت در این بازار با دو نوع مشتری روبه رو هستیم چاپخانه های شال و روسری که عملیات چاپ را بصورت چاپ سابلیمیشن انجام میدهند ، و افرادی که به دنبال چاپ روسری و شال با برند شخصی خود هستند.

 با یک نگاه دیگر به این داستان در خواهیم یافت که طراحی این پوشش زنانه زیبا بسیار سخت تر از طراحی پارچه است ، به همین منظور اکثر چاپ خانه ها نیز به دنبال کسانی هستند که با این هنر به چاپ پارچه  آنها نیز کمک کند.

به همین منظور آموزش طراحی شال برقرار شد و طراحان با گسترش این رشته کاربردی سهم بزرگی در اشتغال‌زایی پیدا کردند. به منظور اینکه بتوانید در زمینه طراحی و تولید شال و روسری فعالیت کنید، باید قادر به طراحی جذاب‌ترین و زیباترین طرح‌ها برای مشتریان خود باشید.

از این‌رو لازم است با اصول طراحی شال و روسری آشنا باشید و بر اساس آن اقدام به طراحی مدل‌های متنوع نمایید. در ادامه این مبحث به شال و روسری و نحوه طراحی آن می‌پردازیم و در بخش‌هایی آموزش آن را با ابزارهای متفاوت بررسی خواهیم کرد. و

طراحی شال و روسری چگونه است؟

برای زیباتر شدن طراحی شال، باید ابتدا مدل‌های نقاشی که روی شال و روسری وجود دارند را با دقت مشاهده کنید و پس از ایده گرفتن، از خلاقیت خود استفاده نموده و طرح‌های زیبایی روی شال و روسری خود طراحی کنید. سپس با کمک رنگ روغن، اکریلیک و غیره طرح مورد پسند خود را با رنگ‌های متناسب و زیبا روی پارچه پیاده نمایید.

طراحان به منظور طراحی شال لازم است اصول اولیه‌ای را در کار رعایت کنند و با این اصول آشنایی داشته باشند. اغلب بانوان هنگام استفاده از شال و روسری، در کنار پارچه و رنگ آن، به طرح‌های متنوع روی روسری نیز توجه می‌کنند. وجود این طرح‌ها زیبایی شال و روسری را دو چندان می‌کند و جلوه‌ای متفاوت و خاص به آن‌ها می‌بخشند.

از آنجا که روسری به عنوان پوشش همیشگی برای خانم‌ها به شمار می‌رود، هنگام طراحی باید به وزن و جنس پارچه، کیفیت آن، اندازه استاندارد روسری و شال، نوع طراحی آن و چاپی که روی روسری و شال انجام می‌شود، توجه شود.

به منظور اینکه بدانید طراحی شال چگونه است، باید پس از شناخت کلیات، به سراغ جزییات آن بروید و سپس طرح‌های خود را به افراد دیگر نشان دهید تا بتوانید بازخورد از آن‌ها دریافت نمایید. توصیه می‌شود نمونه طرح‌های خود را به صورت فصلی آماده نمایید و برای تولید ارائه کنید.

آموزش طراحی شال و روسری

طراحی شال و روسری با رنگ و دست برروسری پارچه

یکی از روش‌هایی که به شما در طراحی شال کمک می‌کند، شرکت در دوره‌های تخصصی آموزش طراحی روسری است. گذراندن دوره طراحی شال باعث می‌شود بتوانید در زمینه طراحی مهارت کسب کنید و تجربه‌های خود را در این حوزه افزایش دهید و به کسب درآمد میلیونی بپردازید.

آموزش طراحی شال و روسری با ایلوستریتور

آموزش طراحی شال و روسری با الیستیتور

ایلوستریتور نرم‌افزاری است که می‌توان از طریق آن طراحی شال را انجام داد و آثاری زیبا و جذاب خلق کرد. ایلوستریتور که در طراحی گرافیکی کاربرد دارد، به عنوان معروف‌ترین نرم‌افزار طراحی شال و روسری شناخته می‌شود.

به طور کلی آموزش طراحی شال با ایلوستریتور برای طراحان بسیار کاربردی و ضروری است. امروزه با توجه به اینکه در دنیای هنر نیز تکنولوژی وجود دارد، استفاده از اپلیکیشن طراحی شال و روسری، خلاقیت طراحان را به نمایش می‌گذارد.

به وسیله طراحی روسری با ایلوستریتور امکان ارائه طرح‌های متنوع در رنگ‌ها و نقش‌های زیاد در زمانی کوتاه فراهم می‌شود. همچنین طراحی شال و روسری با نرم‌افزار به طراحان کمک می‌کند تا بتوانند طرح‌های خود را به برندها و شرکت‌های تولیدی با سرعت بالا عرضه کنند.

مباحثی که در طراحی شال و روسری با ایلوستریتور آموزش داده می‌شوند

هنرجویانی که در کلاس طراحی شال و روسری با این نرم افزار شرکت کردند، می‌توانند تمام تکنیک‌ها و مباحث مربوط به این نرم‌افزار را بیاموزند و پس از آن وارد بازار کار شوند. در این دوره آموزشی، صفر تا صد مباحث طراحی روسری آموزش داده می‌شود و هنرجویان کسب تجربه می‌کنند.

به دلیل رشد و پیشرفت در زمینه نرم‌افزارهای کامپیوتری، طراحی شال با سرعت بالا، دقت و تنوع زیاد انجام می‌شود. با استفاده از این نرم‌افزار کاربردی، هنرجویان می‌توانند بازار کار را در دست بگیرند و به کسب درآمد بپردازند. مهارتی که در این دوره آموزش داده می‌شود به همراه خلاقیت، منجر به خلق آثاری فوق‌العاده و متمایز می‌شود.

آموزش طراحی شال و روسری با فتوشاپ

طراحی شال و روسری با فتو شاپ

از آنجا که طراحی پارچه قدمت زیادی دارد، طراحی شال و روسری بر اساس باورهای مردم در اشکال و رنگ‌های مختلف تولید و روانه بازار می‌شود. در طراحی شال و روسری با فتوشاپ خلاقیت و ذوق هنرجویان نیز دخیل است. به این ترتیب طراحان با توجه به نیاز مشتری و اصول طراحی می‌توانند طرحی متمایز بیافرینند.

پس از یادگیری مباحث طراحی شال و روسری در فتوشاپ، هنرجویان می‌توانند طرح‌های مورد نظر خود را به صورت الگوی آماده درآورند تا بتوانند آن‌ها را روی پارچه چاپ کنند. این الگوهای متنوع در واقع حاصل ذوق و سلیقه هنرجویان هستند.

هدف از آموزش طراحی روسری با فتوشاپ این است که هنرجویان با طراحی اصولی پارچه‌های مختلف آشنا شوند. سپس با به کار بردن خلاقیت و هنر، محصولی زیبا و هنرمندانه تولید و روانه بازار نمایند و در اشتغال‌زایی کشور نقش موثری داشته باشند.

با استفاده از نرم‌افزار فتوشاپ می‌توان طراحی بسته‌بندی شال و روسری و طراحی لوگو برای شال و روسری را نیز انجام داد. طراحی لوگو می‌تواند برند مورد نظر را منحصربه‌فرد و متمایز جلوه دهد.

نکات مهم در دوره طراحی شال و روسری

از آنجا که رایج‌ترین پوشش خانم‌ها در ایران شال و روسری است، طراحی روسری از اهمیت زیادی برخوردار است. خانم‌ها در سال چندین شال و روسری در رنگ‌های مختلف و طرح‌های گوناگون تهیه می‌کنند. بنابراین صنعت شال و روسری را می‌توان بسیار پرفروش و پر سود به شمار آورد.

لازم به ذکر است که صرفا ورود به این حرفه کفایت نمی‌کند و مهم‌ترین اقدامی که باید انجام شود، درست و قدرتمند ادامه دادن است. در ادامه مبحث به نکاتی مهم در طراحی اشاره می‌کنیم :

انتخاب پارچه مناسب شال و روسری

انتخاب پارچه مناسب برای طراحی شال و روسری

همانطور که می‌دانیم در طراحی شال، انتخاب پارچه مناسب بسیار مهم است. از آنجا که هر پارچه‌ای برای شال و روسری مناسب نیست، لازم است بر اساس تغییر فصول اقدام به طراحی شال و روسری با مداد نمود و سپس روی پارچه پیاده کرد. در ادامه پارچه‌های مناسب شال و روسری را بررسی می‌کنیم :

پارچه نخی

پارچه نخی در طراحی روسری برای فصول گرم سال کاربرد زیادی دارد. با توجه به اینکه جنس این پارچه نازک و سبک است، گردش هوای زیادی در آن اتفاق می‌افتد و دمای بدن فرد کاهش پیدا می‌کند. به علت بافت نازک جنس نخی، شال و روسری نخی به سرعت چروک می‌شوند.

از آنجا که پارچه نخی جزو پارچه‌های پنبه‌ای است، از روی سر، سر نمی‌خورد و راحت اتو می‌شود. همچنین این پارچه‌ها دارای قیمت‌های مناسبی هستند و بیشترین تقاضا برای این جنس در بازار وجود دارد.

پارچه ابریشمی

یکی از انتخاب‌های ایده‌ال در فصل بهار، استفاده از پارچه ابریشمی در تولید شال و روسری است. این پارچه که دارای قیمت‌های بالاتری در مقایسه با دیگر جنس‌ها است، چه در فصول گرم و چه سرد کاربرد دارد. جنس پارچه ابریشمی بسیار لطیف، مستحکم و بادوام است که به راحتی اتو می‌شود.

پارچه ساتن

پارچه ساتن دارای جنس براق و سطح صافی است که یکی از پرتقاضاترین اجناس است. این جنس را اغلب به منظور شرکت در مجالس و مهمانی‌ها استفاده می‌کنند. قیمت ساتن نسبت به پارچه ابریشم کمتر و نسبت به پارچه نخی بیشتر است.

پارچه حریر

پارچه حریر که در طراحی شال کاربرد فراوانی دارد، دارای جنس نازک، سبک و خنکی است. این نوع از روسری‌ها را غالبا در مجالس و مراسم‌ها مورد استفاده قرار می‌دهند. علاوه‌بر این، جنس حریر به راحتی از روی سر، سر می‌خورد و از قیمت‌های بالایی نیز برخوردار است.

انتخاب رنگ مناسب شال و روسری

در کنار انتخاب جنس پارچه شال و روسری، انتخاب رنگ نیز به تخصص و سلیقه مشتریان بستگی دارد. با توجه به اینکه شال و روسری را برای بانوان تولید می‌کنند، لازم است روی زیبایی آن تمرکز زیادی شود. بنابراین یکی از نکات مهم که در خرید شال و روسری مورد توجه است، رنگ شال و روسری است. در ادامه به برخی از محبوب‌ترین ترکیب رنگ‌های شال و روسری اشاره می‌کنیم :

ترکیب رنگ آبی

با توجه به اینکه برخی خانم‌ها ترجیح می‌دهند رنگ لباس‌های خود را ست کنند، شال و روسری با ترکیب رنگ آبی طراحی و تولید شده است. این رنگ به راحتی با شلوار جین ست می‌شود و باعث ایجاد جلوه زیبایی در تیپ و استایل فرد می‌گردد.

ترکیب رنگ‌ روشن

یکی از ترکیب رنگ‌هایی که در طراحی شال به شدت مورد استقبال قرار می‌گیرد، رنگ‌های روشن هستند. استفاده از رنگ‌های روشن خصوصا به همراه رنگ‌های پاییزی، هماهنگی زیبایی در پوشش فرد ایجاد می‌کند.

ترکیب رنگ قرمز تیره

ترکیب رنگ قرمز تیره می‌تواند استایلی جذاب و گیرا در خانم‌ها ایجاد کند و به آن‌ها جلوه زیبایی ببخشد. استفاده از این رنگ به همراه رنگ مشکی می‌تواند ترکیبی فوق‌العاده‌ای باشد و چشم هر بیننده‌ای را خیره کند.

رنگ‌های شاد و متنوع

همواره افرادی هستند که ترجیح می‌دهند در طراحی روسری از رنگ‌های شاد و متنوع استفاده شود. کاربرد رنگ شاد و متنوع باعث ایجاد تغییر در ظاهر افراد می‌شود و به آن‌ها نشاط و شادابی می‌بخشد. بنابراین برخی از خانم‌ها غالبا رنگ‌های شاد و متنوع برای شال و روسری خود انتخاب می‌کنند.

رنگ‌های مکمل

طراحی رنگ‌های مکمل در کنار یکدیگر روی شال و روسری می‌تواند ترکیبی زیبا ایجاد کند. این نکته همواره مورد توجه خانم‌ها است که استفاده از رنگ‌های مکمل در کنار یکدیگر ترکیبی خیره‌کننده ایجاد می‌کند.

سایز مناسب شال و روسری

از دیگر مواردی که در طراحی شال باید به آن توجه کرد، سایز شال و روسری است. شال و روسری‌ها با توجه به کاربرد آن‌ها دارای سایزهای متفاوتی هستند. در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم :

  • اغلب شال‌های جدید از نوع قواره‌دار هستند که در اندازه‌های 200 * 65 طراحی و تولید می‌شوند.
  • سایز متوسطی که برای روسری در نظر گرفته می‌شود، 90 * 90 است.
  • برخی روسری‌ها کاربرد اکسسوری را دارند و برای تزیین دور مچ دست، بستن دور گردن و غیره استفاده می‌شوند. این روسری‌های تزیینی دارای ابعاد 65 * 65 هستند.
  • برخی از روسری‌ها نیز از قبیل ساتن از ابعاد کوچکی برخوردار هستند. اندازه‌های آن‌ها 75 * 75 است.
  • امروزه استفاده از روسری‌های سایز بزرگ و قواره‌دار که 120 * 120 هستند، در بین خانم‌ها رواج پیدا کرده است.

به کار بردن طرح مناسب برای شال و روسری

طرح‌های روی شال و روسری توسط رنگ‌های روغنی یا روش چاپی طراحی می‌شوند. این طرح‌ها با توجه به سن و سلیقه افراد متفاوت هستند. برای نمونه طرح‌های گل‌دار یا بته جقه برای خانم‌های مسن مناسب‌تر هستند. علاوه‌بر این، در حال حاضر طرح‌های مدرن نیز روی روسری‌ها مشاهده می‌شوند.

طرح‌های مدرن شامل چهارخانه، کمربندی، زنجیری و غیره هستند. گاهی زیبایی و شیک بودن در سادگی است. به این ترتیب استفاده از شال و روسری‌های ساده و نخی که تک رنگ نیز هستند، می‌تواند زیبایی ظاهر ما را دوچندان کنند.

هزینه طراحی شال و روسری

فروش طرح آماده روسری موضوع جدیدی نیست. هزینه طراحی شال با توجه به عوامل گوناگونی، متفاوت است. افرادی که اقدام به طراحی شال می‌کنند، بر اساس فاکتورهایی از جمله نوع طرح مورد نظر، سلیقه مشتری، طراحی با استفاده از نرم‌افزار یا به صورت دستی و غیره قیمت طراحی شال و روسری را تعیین می‌کنند.

با توجه به اینکه شال و روسری یکی از پرفروش‌ترین محصولات بازار هستند، طراحان می‌توانند با طراحی‌های خاص و منحصربه‌فرد تا کسب درآمد میلیونی نیز پیش بروند.

جمع‌بندی

امروزه با توجه به اینکه شال و روسری از پوشش‌های اصلی خانم‌ها است، طراحی شال ضرورت پیدا می‌کند. طرح‌های شال و روسری را می‌توان به وسیله ابزارهای گوناگونی از جمله نرم‌افزار فتوشاپ، نرم‌افزار ایلوستریتور، مداد و اپلیکیشن‌های دیگر طراحی کرد.

به منظور طراحی شال و روسری لازم است به نکاتی اساسی توجه کرد. این نکات شامل جنس پارچه انتخابی روسری، رنگ مورد نظر، سایز و ابعاد شال و روسری و طرح‌های مناسب و به‌روز شال و روسری است. هزینه‌ طراحی نیز با توجه به سلیقه مشتری، طرح انتخابی و نرم‌افزار مورد استفاده تعیین می‌شود. بنابراین طراحان می‌توانند با طرح‌های جذاب و مدرن تا کسب درآمد میلیونی پیش بروند. البته این مورد را هم باید اضافه کنم که به غیر از نکات گفته شده در طراحی فرآیند چاپ پارچه نیز اهمیت بسیاری دارد هر قدر طرح مورد نظر زیبا باشد در نهایت می بایست چاپ شود.

دو عامل بسیار مهم و تاثیرگذار در این فرآیند جوهر سابلیمیشن و کاغذ سابلیمیشن هستند که جزو مهمترین و اصلیترین اجزای تشکیل دهنده در فرآیند چاپ محسوب خواهند شد. 

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط