چاپ شال و روسری

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه به روش UV DTF

چاپ روی شیشه ،عطر، ادکلن، لیوان و...

پاسخگوئی از 8 تا 17

فیلم معرفی

مراحل چاپ عکس روی شیشه

مراحا چاپ عکس روی شیشه

چاپ رو مبلی

چاپ رو مبلی

چاپ عکس و نوشته روی بطری شیشه

طرح برای چاپ روی لیوان شیشه ای

چرا ساینا چاپ

چرا ساینا چاپ؟

قیمت و کیفیت

تنوع قیمت

تضمین کیفیت

حداقل سفارش 1 متر

توضیحات

 چاپ روی شیشه به روش UV DTF

صنعت چاپ برای رفع نیازهای صنایع مختلف از دستگاه‌های پیشرفته برای چاپ روی پارچه، چاپ روی شیشه یا چوب و سرامیک استفاده می‌کند. برای زیباسازی دکوراسیون داخلی منازل، محیط‌های اداری و تجاری و تبلیغات می‌توان از چاپ روی شیشه یا چاپ روی مخمل، چاپ روی لوازم دکوراتیو استفاده نمود.

صنایع پوشاک هم به چاپ روی تیشرت برای جلب نظر مشتریان و افزایش فروش نیاز دارد. حتی با استفاده از شیوه‌های مختلف چاپ و دستگاه‌های مخصوص می‌توان در صنایع نساجی و چاپ پرچم ساحلی الگوها و طرح‌های مورد نظر را ایجاد نمود. در این مطلب قصد داریم اطلاعات کامل و دقیقی درباره چاپ روی شیشه در اختیار شما قرار دهیم. تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

انواع شیوه‌های چاپ روی شیشه کدام است؟

لازم است بدانید چاپ طرح مورد نظر روی شیشه یک نوع نیست و تنوع دارد. متقاضیان می‌توانند مطابق ترجیح شخصی و با توجه به ویژگی‌های روش‌های مختلف، مناسب‌ترین شیوه چاپ روی شیشه را انتخاب کنند.

• چاپ دستی روی شیشه

یکی از شیوه‌های ایجاد طرح یا عکس دلخواه روی شیشه، طرح چاپ دستی روی شیشه است. کسانی که می‌خواهند از این شیوه استفاده کنند باید طرح و مدل دلخواه را با قلمو روی شیشه طراحی کنند. پس آموزش چاپ دستی روی شیشه کار سختی نیست و برای افرادی که به این کار علاقه‌مند باشد در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود. انواع طرح برای چاپ دستی روی شیشه وجود دارد، اما با توجه به اینکه در این روش از دستگاه یا اشعه UV استفاده نمی‌شود، بنابراین ماندگاری طرح خیلی زیاد نیست، در برابر گرما یا رطوبت از بین می‌رود و بیشتر یک روش فانتزی و موقتی است.

• چاپ مونوپرینت رنگی

یکی دیگر از انواع چاپ روی شیشه چاپ مونوپرینت است. در این روش اشیایی با طرح‌ها و بافت‌های مختلف روی شیشه قرار می‌گیرند تا طرح آن‌ها روی شیشه بماند. برای انجام این روش لازم است ابتدا سطح شیشه و جسم مورد نظر را تمیز کنید، سپس آن را روی شیشه بگذارید و رنگ بپاشید. البته چسبی که برای این روش استفاده می‌شود قدرت زیادی دارد و به سرعت رنگ را ثابت می‌کند. به همین دلیل باید سریع رنگ ایجاد شده را از اطراف طرح پاک کنید، سپس کاغذی را روی طرح قرار دهید تا با ایجاد اصطکاک، طرح روی شیشه باقی بماند.

• چاپ روی شیشه با دستگاه ترانسفر

یکی دیگر از دستگاه‌های مورد استفاده برای چاپ روی شیشه دستگاه ترانسفر است. این دستگاه با ایجاد فشار و حرارت، طرح مورد نظر را روی شیشه ثابت می‌کند. نکته مهمی که برای استفاده از این روش باید بدانیم این است که طرح را باید به حالت برعکس روی سطح مورد نظر قرار دهید. زیرا عکس و طرح مورد نظر حین چاپ برمی‌گردد و در بافت شیشه قرار می‌گیرد.

• چاپ روی شیشه با روش سند بلاست

یکی دیگر از روش‌های مورد استفاده برای چاپ روی شیشه، روش سند بلاست است. در این روش ابتدا طرح روی شیشه قرار می‌گیرد، سپس روی طرح ماسه پاشیده می‌شود تا با ایجاد حفره جوهر داخل بافت شیشه نفوذ کند. بنابراین در این روش شیشه سطح صیقلی خود را از دست می‌دهد و ماندگاری جوهر در شیشه افزایش پیدا می‌کند.

• چاپ تامپو روی شیشه

چاپ تامپو روی شیشه‌های صاف و گرد و با استفاده از یک قطعه سیلیکونی مانند مهر انجام می‌شود. در این روش مهر آغشته به جوهر روی قسمت‌های انحنادار، تیز یا صاف شیشه قرار می‌گیرد. این شیوه چاپ ممکن است به صورت لایه‌لایه و با ترکیبی از رنگ‌های متنوع در قسمت‌های مختلف چاپ باشد.

• چاپ روی شیشه با اشعه UV

چاپ دیجیتال از بهترین شیوه‌های چاپ روی شیشه است که با استفاده از آن می‌توان چند رنگ مختلف را به صورت همزمان روی سطح مورد نظر چاپ کرد. کسانی که به جزئیات چاپ اهمیت زیادی می‌دهند و می‌خواهند طرح‌های متنوع و ظریفی ایجاد کنند می‌توانند از این شیوه چاپ استفاده کنند. یکی از انواع چاپ دیجیتال که کاربرد زیادی دارد با استفاده از اشعه UV انجام می‌شود؛ نوع دیگر چاپ دیجیتال با سرامیک است.

چاپ با UV با استفاده از دستگاهی به نام فلت بد انجام می‌شود. در این روش جوهر مورد استفاده در دستگاه به طور مستقیم روی سطح شیشه اعمال می‌شود. یکی از مهم‌ترین مراحل این کار، انتخاب شیشه است. طراحان دکوراسیون داخلی باتجربه توصیه می‌کنند، از شیشه سکوریت 10 برای چاپ استفاده شود تا طرح چاپ شده جلوه و درخشش خاصی داشته باشد.

شیوه انجام چاپ روی شیشه با UV

برای شروع کار لازم است با استفاده از یک دستمال تمیز و نرم، سطح شیشه به خوبی تمیز شود تا گرد و غبار آن تمیز شود تا بعد از چاپ جوهر روی شیشه ثابت بماند و کیفیت مطلوبی داشته باشد. در مرحله بعدی با استفاده از جوهر طرح مورد نیاز روی شیشه اجرا می‌شود. البته لازم است بدانید می‌توانید دستگاه چاپ را به نحوی تنظیم کنید که اندازه قطره‌ها یا پاشش آن تغییر کند و طرح با کیفیت بالاتری روی شیشه ایجاد شود. برای اینکه رنگ روی شیشه خشک شود لازم زمانی سپری شود که استفاده از روش چاپ روی شیشه با اشعه UV این فرایند را سریع‌تر می‌کند. زیرا اشعه UV سرعت خشک شدن جوهر را افزایش می‌دهد.

مزایای چاپ روی شیشه با اشعه UV چیست؟

چاپ دیجیتال با UV این مزیت را دارد که به جز شیشه روی سنگ، پلاستیک و چوب هم قابل اجرا است. البته برای استفاده از این روش باید دستورالعمل‌های خاص آن بادقت انجام شود تا نتیجه نهایی کار چاپ زیبا و باکیفیتی شود. استفاده از اشعه UV برای چاپ روی شیشه این مزیت دارد که امکان تثبیت طرح‌های چندلایه با رنگ‌های مختلف فراهم است.

مزیت دیگر استفاده از اشعه UV برای خشک کردن جوهر روی شیشه، بالا رفتن مقاومت و ماندگاری جوهر در شرایط آب و هوایی مختلف است. به عبارت دیگر در صورتی که چاپ روی شیشه با لامپ یو وی خشک شود، تابش نور مستقیم خورشید یا بارش باران و برف آن را خراب نمی‌کند.

یکی دیگر از مزیت‌های چاپ عکس روی شیشه با اشعه UV این است که امکان تکرار تصاویر و عکس‌ها وجود دارد. زیرا عکس‌ها و تصاویر از حافظه دستگاه پاک نمی‌شوند.

امکانات دستگاه‌های چاپ روی شیشه

یکی از تقسیم‌بندی‌های رایج برای دستگاه چاپ روی شیشه، با توجه به امکانات دستگاه است. بر این اساس انواع چاپ شیشه شامل موارد زیر است.
• چاپ شیشه به صورت ترنسپرنت با سفید موضعی
• چاپ شیشه به صورت ترنسپرنت با بک لایت
• چاپ شیشه به صورت ترنسپرنت با پوشش ضدخش
باید دقت کنید که برای چاپ شیشه لازم است به جنس شیشه، ابعاد و گرماژ آن توجه کنید.

قیمت چاپ عکس روی شیشه چقدر است؟

یکی از دغدغه‌های کسانی که قصد استفاده از چاپ عکس یا استیکر روی شیشه دارند، بررسی هزینه آن است. بهتر است بدانید قیمت چاپ رنگی روی شیشه بر اساس مترمربع محاسبه می‌شود اما ثابت و مشخص نیست. به عبارت دیگر عوامل مختلفی قیمت چاپ روی شیشه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ابعاد طرحی که روی شیشه ایجاد می‌شود، ضخامت و ابعاد شیشه و کیفیت و وضوح طرحی که روی شیشه چاپ شده، همچنین کیفیت رنگ مورد استفاده برای چاپ طرح مورد نظر اصلی‌ترین عواملی هستند که قیمت چاپ شیشه را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

وقتی بخواهید طرح یا عکسی را روی شیشه سکوریت چاپ کنید، محلی که شیشه در آن نصب می‌شود هم در تعیین قیمت چاپ تاثیرگذار است. البته نوع و قیمت دستگاه چاپ روی شیشه سکوریت، لیوان یا شیشه عطر هم هزینه چاپ را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بنابراین توصیه می‌کنیم دنبال ارزان‌ترین قیمت چاپ استیکر روی شیشه عطر، لیوان یا وسایل دکوراتیو دیگر نباشید، بلکه دنبال چاپی مرغوب و واضح با دستگاه پیشرفته و جدید باشید تا چاپ جلوه و زیبایی منحصر به فردی داشته باشد و تا مدت طولانی قابل استفاده باشد.

چرا چاپ روی شیشه سکوریت مناسب است؟

چاپ طرح و لوگو روی شیشه سکوریت مناسب است. زیرا شیشه خام در کوره‌های مخصوص با دمای بالا به سرعت خنک می‌شود و به شیشه سکوریت تبدیل می‌شود که در مقایسه با شیشه معمولی ماندگار و مقاوم‌تر است. همچنین ضربه به شیشه سکوریت باعث می‌شود کاملا خرد شود. به همین دلیل طراحان داخلی برای چاپ با دستگاه فلت از شیشه سکوریت که مقاومت و ماندگاری بالاتری دارد استفاده می‌کنند.

مناسب‌ترین ابعاد شیشه مورد استفاده در دستگاه فلت بد، حداکثر 2 در 3 متر است. همچنین شیشه‌هایی با ابعاد مختلف تا حداکثر 13 سانتی‌متر برای چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربردهای چاپ روی شیشه چیست؟

چاپ طرح مورد نظر روی شیشه محدودیتی ندارد و در مکان‌های مختلفی مسکونی، تجاری و اداری قابل استفاده است. به طور مثال در منازل مسکونی و ویلاها روی دیوارهای شیشه‌ای، سقف و کف شیشه‌ای دکوراسیون داخلی، روی پنجره‌های ساختمان، قسمت‌های شیشه‌ای و جداکننده کابینت می‌توان چاپ روی شیشه استفاده کنید.

کاربرد چاپ روی شیشه محدود به منزل و ویلا نیست، بلکه می‌توان در هتل، لابی مجتمع‌های تجاری یا اداری، شرکت‌ها و ادارات، باشگاه‌های ورزشی، رستوران و تالار هم طرح‌های گرافیکی مورد نظر را در قسمت‌های شیشه‌ای دکوراسیون داخلی استفاده نمود. مزیت استفاده از چاپ شیشه در ساختمان‌های اداری و تجاری این است که می‌توان برای تبلیغات هم از این روش استفاده نمود.

به طور مثال در صورتی که از شیشه سکوریت برای تجهیز درب اتوماتیک استفاده کنید، می‌توانید طرح، لوگو یا پیام تبلیغاتی مورد نظر را طراحی و اجرا کنید و بدون نگرانی از تغییرات جوی تا مدت طولانی از آن استفاده کنید.
سایر کاربردهای چاپ عکس روی شیشه شامل موارد زیر است.

• چاپ روی شیشه برای مکان‌هایی نظیر استخر، آکواریوم و آب نما
• چاپ روی شیشه در نماهای شیشه‌ای ساختمان، نرده شیشه‌ای، شیشه بالکن، پنل رادیاتور شیشه‌ای
• چاپ عکس روی شیشه و تابلو شیشه‌ای
• چاپ عکس روی تابلو دکوراتیو و تندیس‌ها
• چاپ روی ویترین مغازه‌ها و فروشگاه‌ها یا چاپ روی شیشه پیشخوان فروشگاه
• چاپ عکس روی میز و پارتیشن شیشه‌ای
• چاپ روی شیشه هود، چاپ روی شیشه بخاری و ال‌سی‌دی یا چاپ طرح مورد نظر روی شیشه یخچال

چاپ روی آینه چیست؟

وقتی از ایجاد و چاپ طرح‌های متنوع روی شیشه صحبت می‌کنیم، سوالی که برای اغلب مخاطبان پیش می‌آید این است که آیا امکان چاپ طرح مورد نظر روی آینه هم وجود دارد یا خیر. بهتر است بدانید امکان چاپ روی آینه وجود دارد. با توجه به اینکه آینه از عناصر دکوراتیو پرطرفدار در ساختمان‌های مختلف مسکونی و تجاری است، طرح‌های چاپ شده روی آن جلوه و زیبایی خاصی به محیط می‌دهند.

چاپ روی آینه به دو شکل زیر انجام می‌شود.

• چاپ روی آینه کار نشده

در صورتی که قبل از شروع طراحی دکوراسیون تصمیم داشته باشید در قسمتی از دکوراسیون آینه‌ای با طرح چاپ شده نصب کنید، این امکان برای شما فراهم است.

• چاپ با جدا کردن آینه از محل نصب

ممکن است زمان تغییر دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کار بخواهید، روی آینه‌ای که قبلا نصب کرده‌اید، طرح خاصی را چاپ کنید. برای این کار ابتدا باید آینه نصب شده را جدا کنید، سپس با استفاده از دستگاه فلت بد طرح مورد نظر را روی آینه ایجاد کنید.

چاپ روی شیشه عطر چگونه انجام می‌شود؟

طرح و لگو چاپی روی شیشه عطر به آن جلوه زیبایی می‌دهد. از طرف دیگر چاپ روی شیشه عطر باعث می‌شود نام برند در ذهن مخاطبان ماندگار شود. چاپ روی شیشه عطر تهران به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که شامل موارد زیر است.

• چاپ روی شیشه با دستگاه UV
• چاپ شیشه عطر با چاپ تامپو
• چاپ شیشه عطر با چاپ سیلک

دستگاه چاپ روی شیشه ادکلن باید طرح‌های ماندگاری ایجاد کند تا با قرار گرفتن شیشه عطر و ادکلن در محیط نمناک و مرطوب چاپ آن تغییر رنگ ندهد یا پاک نشود. همچنین چاپ ادکلن و عطر باید باکیفیت و ظریف باشد تا بر نظر خریداران تاثیر منفی نگذارد.

چاپ روی لیوان چیست؟

چاپ روی شیشه تهران محدود به شیشه سکوریت یا شیشه عطر و ادکلن نیست. بلکه پیشرفت تکنولوژی در صنعت چاپ و ایجاد طرح‌های جذاب و زیبا باعث شده امکان چاپ روی ظروف هم فراهم شود. به طوری که امروزه چاپ روی لیوان شیشه ‌ای تهران برای هدیه و یادگاری طرفداران زیادی دارد.

جمع بندی

صنعت چاپ با استفاده از دستگاه‌های مدرن و جدید امکان چاپ عکس و طرح‌های مختلف روی پارچه، لوازم دکوراتیو، شیشه، چوب و … را فراهم کرده است. در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کامل و دقیقی درباره چاپ روی شیشه با اشعه UV و مزایای آن در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید باشد.

بزرگترین مشکل چاپ روی پارچه چیست؟

یکی از بزرگترین مشکلاتی که ممکن است هنگام چاپ بوجود بیایید عدم چاپ درست و مشکلاتی مثل ، سایه انداختن ، تغییر رنگ چاپی و آنچیزی است که در مانیتور دیده میشود. که برای رفع آن بهتر است از کالیته رنگ پارچه هنگام طراحی استفاده شود.

بهترین پارچه برای چاپ رومبلی چیست؟

این روزها با انواع پارچه های مختلف در بازار روبه رو هستیم ، اما تجربه نشان داده بهترین نوع پارچه برای رومبلی پارچه پورش و مازراتی است.

حداقل سفارش چاپ روی پارچه چقدر است؟

افراد زیادی خواستار چاپ روی پارچه هستند ، از تولیدهای کوچک تا تولیدی های بزرگ وگاهی  هم کسب و کارهای خانگی ، همگی اینها به دنبال چاپ حداقل هستند در ساینا چاپ حداقل مقدار 1 متر طول برای کارهای مختلف در نظر گرفته شده.

مهمترین عامل در ثبت سفارش چاپ ، قیمت تمام شده است که به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله کاغذ مورد استفاده ، رنگ ، پارچه و… اما این روزها قیمت عرف بازار از 12 تا 30 هزار تومان متغیر است.

برندهایی که با ما اطمینان کردن

آخرین مطالب

مشاوره فنی

با کمال میل در خدمت شمایم تا هرگونه سوال و یا ابهام در خصوص خدمات ذکر شده را پاسخ دهیم.