چاپ شال و روسری

چاپ شال و روسری با کالیته رنگ پارچه

Printing-scarves-and-shawls-with-fabric-color-quality-02

در این مقاله می‌ خواهیم در رابطه با چاپ شال و روسری با کالیته رنگ پارچه آشنا شویم. همچنین می خواهیم به تفاوت رنگ در مد رنگ RGB و مد رنگ CMYK اشاره کنیم و بدانیم که این دو مد با هم چه تفاوتی هنگام چاپ روی پارچه و چاپ مخمل دارند. این روز ها چاپ شال ،روسری و چاپ روی تیشرت با کالیته رنگ پارچه، بسیار رواج پیدا کرده است اما مدل های مختلفی که برای ایجاد طرح ها استفاده می شود، متفاوت است. لذا شما با مطالعه این دو مد در می یابید که کدام یک بهتر بوده و با کیفیت تر است همچنین استفاده از این مطلب به شما در چاپ روی لباس نیز و خرید تیشرت خام کمک میکند.

قبل از اینکه به مشکلات چاپ سابلیمیشن به روش کالیته بپردازیم، بهتر است که ابتدا در رابطه با این روش کمی آشنا شده و توضیح دهیم. به طور کلی چاپ به روی پارچه می تواند به روش های مختلف صورت گیرد. روش کالیته نیز یکی از آن روش های پرکاربرد و معروف است که می تواند به ایجاد چاپ های با کیفیت منتهی شود. در چاپ کالیته ابتدا طرح به روی یک کاغذ سابلیمیشن ایجاد شده و سپس از روی کاغذ به روی پارچه منتقل می شود که این پارچه می تواند شال یا روسری باشد.

یکی از مهمترین مشکلاتی که این روز ها برای طراحان در این روش از چاپ به وجود می آید، این است که در صفحه مانیتور، رنگی که آن ها انتخاب می کنند با رنگی که به روی شال و روسری چاپ می گردد، کاملاً متفاوت است و به همین دلیل آن ها بایستی دقت کافی در طراحی خود را داشته باشند و بدانند که این تغییر رنگ ها چگونه است و با وجود تغییر رنگ چگونه یک طرح را به بهترین رنگ در بیاورند. افرادی که در زمینه چاپ و طراحی فعالیت دارند، به سیستم های رنگی خود در چاپ اهمیت ویژه ‌ای می دهند، این امر موجب می‌ شود که مشتریان همواره از آن ها راضی بوده و روز به روز بر تعداد آن ها افزوده شود.

 تفاوت رنگ در طراحی و چاپ یکی از مهم ‌ترین معضل هایی است که اگر افراد حاضر در این رشته به آن توجه ویژه داشته باشند، می ‌توانند مشتریان خود را راضی گردانند. ابتدا می خواهیم بدانیم که عملکرد سیستم مد رنگ RGB و مد رنگ CMYK چیست و چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

چند نکته مهم برای رفع مشکلات چاپ با کالیته:

همانطور که در بالا گفته شد تغییر رنگ در چاپ و طراحی یک معضل بزرگ برای طراحان و همچنین افرادی است که در این زمینه فعالیت دارند. به همین منظور برای جلوگیری از این مشکل بهتر است که چند نکته مهم را در نظر بگیریم.

 اولین نکته نوع و جنس شال و روسری می باشد که می‌ خواهیم به روی آن چاپ را انجام دهیم. اگر این جنس مرغوب و باکیفیت باشد، می تواند زمینه مناسبی برای رنگ طرح چاپی باشد. در غیر این صورت رنگ ها ممکن است تغییر کرده و یا حتی ایراداتی در زمان چاپ به وجود آیند.

 همچنین اندازه شال و روسری بسیار حائز اهمیت است. پس باید اندازه آن ها استاندارد و نرمال بوده و در یک بازه ی اندازه ای قرار داشته باشند.

ما به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فعال در این حوزه، مفتخر آن هستیم که توانسته ایم در اولویت شما باشیم. برای اینکه فرایند چاپ طرح دلخواه بر روی روسری را با کیفیت مطلوب انجام دهیم، لازم است فاکتورهای مختلفی در اولویت قرار دهیم. انتخاب یک دستگاه مناسب از اصلی ترین پارامترها است. پرسنل مجرب و کاربلد به راحتی میتوانند کیفیت نهایی کار را افزایش دهند. ما با بهره مندی از یک تیم کاربلد،  خدمات بی نظیر برای چاپ طرح بر روی شال و روسری را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

زمانی که از رنگ مرغوب برای چاپ استفاده می شود و اقدامات تثبیت آن با دقت کافی صورت می گیرد، به مراتب کیفیت نهایی طرح نیز افزایش می یابد. روسری و شال هایی که دارای طرح هستند، باید به گونه ای باشند که به راحتی شسته شده و در برابر آفتاب خشک شوند. توجه به این متغیرها، در زمان چاپ بسیار مهم است. جهت ثبت سفارش چاپ روسری و شال می توانید با ما تماس بگیرید.

مد رنگ RGB چیست و از چه رنگ هایی تشکیل شده است:

 به طور کلی مدل رنگ RGB تشکیل شده از سه رنگ سبز، آبی و قرمز می باشد. اگر شما جزو آن دسته افرادی می باشید که می خواهید طرح ها و تبلیغات خود را در انواع ابزار های دیجیتالی مانند تلویزیون، وب سایت، صفحه نمایش گوشی، مانیتور لپ تاپ و کامپیوتر و غیره به نمایش بگذارید، بهتر است که از مد رنگ RGB استفاده کنید. این مدل رنگ برای بسیاری از وب سایت ها و ابزار های دیجیتالی زنده و روح بخش مناسب می باشد. تمامی رنگ هایی که از این مد رنگ شما مشاهده می کنید، تشکیل شده از سه رنگ اصلی آبی و قرمز و سبز می باشد که به صورت غیر فیزیکی با هم ترکیب شده و رنگ ‌های دیگر را به وجود خواهند آورد. نمایشگر های خانگی و صنعتی از جمله مهم ترین پذیرشگران مد رنگ RGB می باشند.

مد رنگ CMYK چیست و از چه رنگ هایی تشکیل شده است:

نوع دیگر مد رنگ، مد رنگ CMYK می باشد که تشکیل شده از رنگ هایی به نام آبی فیروزه ‌ای، مشکی، قرمز و زرد است و علیرغم اینکه مد رنگ RGB از سه رنگ اصلی تشکیل شده اما مد رنگ CMYK از چهار رنگ تشکیل شده و بیشتر در صنعت به صورت فیزیکی کاربرد دارد و طرح نهایی چاپ شده روی کاغذ و شال و روسری می باشد. در یک تعریف کلی از مد رنگ CMYK باید بگویم که ترکیب فیزیکی چهار رنگی که به آن اشاره نمودیم، باعث به وجود آمدن رنگ های دیگر شده و شما می توانید آن را به صورت فیزیکی روی انواع سطوح از جمله شال و روسری به وجود آورید. همچنین می توانید یک چاپ شال و روسری زیبا به ارمغان آورید.

در رابطه با بررسی تفاوت مد رنگ CMYK در می یابیم که هر کدام از این مدل رنگ ها مناسب برای کاربرد ویژه ی خود هستند. برای مثال اگر شما می‌ خواهید از یک مد رنگ در راستای چاپ شال و روسری استفاده کنید، بهتر است که از مد رنگ CMYK استفاده کنید. چون این مد رنگ بیشتر مناسب برای صنعت و طراحی های فیزیکی می باشد. بر خلاف آن مد رنگ RGB مناسب برای تبلیغات دیجیتالی و نمایش به روی مانیتور ها و نمایشگر ها می باشد. اگر بخواهیم تفاوت مد رنگ RGB و مد رنگ CMYK را در کاربردشان در چاپ بررسی کنیم، باید بگویم اولین تفاوت آن ها رنگ بندی و رنگ های اصلی آن ها می باشد که مد رنگ RGB از سه رنگ اصلی و مد رنگ CMYK از چهار رنگ متفاوت تشکیل شده است.

 همچنین از نظر کاربرد آن ها باید بگوییم که مد رنگ CMYK برای شرایط فیزیکی و مد رنگ RGB برای ابزارهای دیجیتالی است. لذا شما اگر می‌ خواهید رضایت مشتریان خود را جلب کنید و به چاپ شال و روسری بپردازید، بهتر است که از مد رنگ CMYK استفاده کنید، زیرا این مدل رنگ تفاوت چندانی با طرحی که شما ارائه می دهید، نداشته و می ‌تواند با کیفیت ترین و شفاف ترین چاپ ها را به شما ارائه دهد.

بررسی تفاوت مد رنگ RGB و مد رنگ CMYK از نظر ماهیت در چاپ شال و روسری با کالیته:

از جمله مهم ترین تفاوت این دو مد رنگ می ‌توان به ماهیت آن ها اشاره نمود. ماهیت این مد رنگ ‌ها می ‌توانند ابزاری باشند که آن ها را نمایش می دهد. برای مثال در نمایشگر های دیجیتالی نور می تواند باعث شود که مد رنگ RGB درخشان تر به نظر برسد و رنگ ها نسبت به مد رنگ CMYK تفاوت داشته باشند. در چاپ مد رنگ CMYK رنگ ها کدر تر و مات تر بوده و شفافیتی برابر با مد رنگ RGB را نخواهند داشت. پس از نظر ماهیت نیز این دو مد رنگ دارای تفاوت هستند و شما و همچنین طراحان بایستی این دو تفاوت اصلی را در نظر داشته باشید.

 در بررسی تفاوت مد رنگ RGB و مد رنگ CMYK به نکته بسیار جالبی می رسیم که ممکن است بسیاری از فعالان در این زمینه از آن آگاهی نداشته باشند. این موضوع این است که در مد رنگ RGB رنگ ها با هم ترکیب می شوند و به اصطلاح ماهیت ترکیب شوندگی یا به اصطلاح دیگر ماهیت جمع شوندگی دارند اما در مد رنگ CMYK، رنگ ها با هم ترکیب نمی شوند.

 چرا که آن ها به صورت لایه به لایه و به صورت فیزیکی به روی زمینه مورد نظر که ممکن است شال و روسری باشد، قرار گرفته و به صورت لایه لایه روی هم به روی سطح چاپ می شوند. ترتیب لایه هایی که روی هم قرار می گیرند به ترتیب رنگ آبی فیروزه ای، رنگ قرمز، رنگ زرد و سپس رنگ مشکی می باشد. در آخرین مرحله ما رنگ مشکی را خواهیم داشت و علت این امر هم میزان تیرگی و روشن بودن رنگ ها است.

بهترین رنگ برای چاپ شال و روسری با کالیته کدام است:

 به طور کلی اگر بخواهیم افرادی که در زمینه چاپ رنگ به روی شال و روسری فعالیت دارند را یک توصیه و نصیحت کنیم، باید بگوییم که بهتر است قبل از اینکه فایل دریافتی مورد نظرتان را به اجرا درآورید، آن را چک کنید که مد رنگ RGB نباشد و مد رنگ آن CMYK باشد. به همین دلیل برای افزایش رضایت مشتری می توانید ابتدا چند نمونه از طرح را چاپ کرده و در صورت عدم رضایت مشتری مجدد طرح را به طراح برگردانده تا در طراحی آن تجدید نظر کند.

 این نکات می تواند به شما در جلب رضایت مشتریان کمک کند. چرا که کار کردن بر روی شال و روسری از نظر رنگ، غیرقابل پیش بینی بوده و حتماً بایستی کار به اجرا درآید تا بتوان نتیجه نهایی آن را به خوبی بررسی نمود. نتیجه نهایی با توجه به این که زمینه ی شال یا روسری مورد نظر چه رنگی باشد، نیز می‌تواند بستگی داشته باشد. برای مثال اگر طرح روی شال و روسری رنگی بخواهد چاپ شود، ممکن است ما تغییر رنگ هایی را در طرح داشته باشیم. این در حالی است که بهترین طرح به روی شال و روسری های سفید به اجرا در می آید، چرا که هیچ رنگ زمینه ای وجود نداشته و رنگ ها به طبیعی ترین حالت خود چاپ خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط