چاپ شال و روسری

چاپ پارچه با سرمایه کم تا راه اندازی کسب و کار مستقل !

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم در صنعت چاپ پارچه

اگر سرمایه کمی دارید و می‌خواهید با آن کسب و کاری در حوزه چاپ روی لباس را راه‌اندازی کنید؛ صنعت چاپ پارچه می‌تواند شغل مناسب شما باشد حتی با داشتن یک پرس حرارتی می توانید تولید چاپ روی تیشرت خود را راه اندازی کنید اما قبل از آن شناخت بهترین پارچه برای تولید تیشرت و نیز آشنائی با خرید تیشرت خام الزامیست . ابتدا باید دوره‌ای مرتبط را بگذرانید. اگر در روستا یا شهرستان زندگی می‌کنید و با مرکز استان فاصله زیادی دارید؛ امکان شرکت در دوره آنلاین برای شما فراهم است. سپس با سرمایه کم، کسب و کار خود را شروع می‌کنید. با ما همراه باشید تا با جزئیات بیشتر مسیر چاپ روسری و پارچه را برایتان شرح دهیم. یک نکته حیاتی که باید به آن اشاره کرد ، روش چاپ پارچه است ، یکی از پرطرفدارترین روشها چاپ سابلیمیشن نام دارد. خیلی از شغل های که در زمینه تزئین منزل و فضاهای اداری فعالیت می کنند فقط با چاپ مخمل توانسته اند که کسب کار خود را شکل دهند.

دوره راه اندازی کسب و کار آنلاین

میزان اطلاعات اولیه‌ای که در مورد کسب و کار آنلاین دارید، می‌تواند مسیر را برای شما مشخص کند. هر اندازه که اطلاعات بیشتری داشته باشید، شانس شما برای موفقیت در کسب و کارتان بیشتر است. اگر پای حرف‌های افراد صاحب نشسته باشید، می‌دانید که آن‌ها تجربه را عنصر گران‌بهایی برای موفقیت می‌دانند. می‌خواهید فوت کوزه‌گری یک حرفه را یاد بگیرید، آموزش ببینید. از آنجایی که دنیا به سمت آموزش آنلاین پیش می‌رود، می‌توانید در دوره راه کسب و کار آنلاین شرکت کنید و اطلاعات با ارزشی را برای راه‌اندازی کسب و کار خود به‌دست آورید.

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

سرمایه محدودیت‌های زندگی را کمتر می‌کند و حق انتخاب بالایی را در اختیار شما قرار می‌دهد اما همه که سرمایه‌دار نیستند. هنگامی‌که با محدودیت سرمایه مواجه می‌شوید، شغل‌هایی را بررسی می‌کنید که امکان راه‌اندازی کسب و کار با سرمایه کم را دارند. یکی از این مشاغل، چاپ پارچه است.

کسب و کار اینترنتی

در دنیای امروز راه‌ اندازی یک کسب و کار اینترنتی می‌تواند در توسعه درآمدتان نقش زیادی داشته باشد. شما می‌خواهید کار چاپ را انجام دهید، چه چیزی بهتر از فضای بی‌کران اینترنت که از آن بهره‌مند شوید. چرا اینترنت را پیشنهاد می‌دهیم؟

 • هزینه اجاره‌بها یک مکان فیزیکی را نخواهید داشت.
 • فضای بی‌کرانی را در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توانید انواع طرح، ایده، نمونه کار، پارچه، روسری و… را در آن بگذارید.
 • محدودیت مکان نخواهید داشت؛ مردم از هر جای ایران یا جهان باشند، می‌توانند وارد سایت شما شوند و شما می‌توانید خدمات و محصولاتتان را به آن‌ها بفروشید.
 • شما می‌تواند نقش واسطی را برای ارائه خدمات برعهده بگیرید. انجام سفارشات را از دیگران عهده‌دار شوید و از شرکت‌های تخصصی برای تکمیل سفارش کمک بگیرید.

ایده‌های مختلفی برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی هست که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. شما حتی می‌توانید کسب و کارتان را در دو بستر اینترنت و حضوری که مکمل یک دیگر هستند، توسعه دهید.

راه اندازی کسب و کار

برای راه‌ اندازی کسب و کار خود به برنامه و ایده نیاز دارید، باید به‌گونه‌ای پیش بروید که چالش‌های کمتری داشته باشید و از همان اول با مشکلات جدی مواجه نگردید. برای این کار، قدم‌هایی هست که با انجام دادن با کمترین سرمایه، کسب و کار موفقی را آغاز کنید:

 1. برآورد هزینه را داشته باشید.
 2. بدون برنامه‌ریزی پیش نروید،
 3. از یک بازار کوچک شروع کنید، سپس به دنبال گسترش آن باشید.

مزایای راه اندازی کسب و کار چاپ روی پارچه

 • سرعت آماده شدن محصول، بالا است. زیرا تنها کاری که باید انجام شود، چاپ طرح روی پارچه یا محصولی است که از قبل وجود دارد. بسته به دستگاه و شیوه چاپ، می‌تواند زمان چاپ کوتاه‌تر نیز شود.
 • نیازی به انبار کردن جنس نیست.

می‌توانید پارچه یا تیشرت مناسب را بخرید. طرح را روی آن چاپ کرده و برای مشتری بفرستید. عملا چیزی نمی‌ماند که بخواهد انبار شود.

 • ریسک پایین‌تری نسبت به بقیه مشاغل دارد

از آنجایی که برای شروع کسب و کار خود، تنها به چند ابزار ساده نیاز دارید که با توجه به وسعت کسب و کارتان، قیمت چندانی ندارد و خواب سرمایه‌ ندارید؛ ریسک کسب و کارتان پایین‌تر از بقیه کارهاست.

 • می‌توانید با سرمایه کم آن را شروع کنید

بسیاری از کسب و کارها برای شروع، نیاز به سرمایه بالایی دارند؛ اما کار چاپ پارچه اصلا اینگونه نیست. شما به‌سادگی می‌توانید دستگاه چاپی را تهیه کنید و در بستر اینترنت شروع به کار کنید.

معایب کسب و کار چاپ روی پارچه

 • حاشیه سود پایینی دارد.

کسب و کار چاپ روی پارچه در آغاز فعالیت درآمد پایینی دارد. شما باید صبر و حوصله ادامه مسیر را داشته باشید تا به سوددهی برسید و نتیجه دلخواه‌تان را از آن بگیرید.

 • دردسرهای ارسال را خواهید داشت.

اگر کارتان اینترنتی است؛ به صورت مداوم نیاز به پست کردن دارید. برای بعضی از افراد، این بخش سخت است.

 • بسته‌بندی محصحولات به‌سادگی نیست.

طرح خاصی برای بسته‌بندی وجود ندارد، شما بسته خام را می‌خرید و طرح را آماده می‌کنید. این کار وقت‌گیر بوده و صبر شما را می‌طلبد.

 • درصدی از محصولات خراب می‌شوند.

بخواهید و نخواهید، در فرایند چاپ، ممکن است مشکلات رخ دهد و درصدی از محصولات خراب شوند. طرح درست چاپ نشود، جوهر تمام شود و…

چاپ تیشرت با طرح دلخواه

چاپ تصویر و طرح روی تیشرت در بازار وجود دارد و ایده جدیدی نیست. شما می‌توانید با ایده خود در آن تمایز ایجاد کند؛ طرح‌هایی را بسازید که نو هستند و نمود آن‌ها در بازار کم است. می‌خواهید مشتری‌های بیشتری را در بازار جذب کنید؛ تفاوت ایجاد کنید. مردم دوست دارند لباسی را بپوشند که مشابه آن در بازار نیست؛ به‌علاوه، عاشق کارهای تازه هستند.

شما می‌توانید چاپ تیشرت را با طرح‌های موردنظر خود انجام دهید، طرح‌هایی که باور دارید مردم خواهان خرید آنند. تیشرت پوشش مخصوص تابستان است و در فصل‌های بهار و پاییز نیز کاربرد دارد. می‌توان آن را با لباس‌های دیگری در فصل زمستان پوشید. درآمد اصلی شما در فصل بهار و تابستان خواهد بود. می‌خواهید در بقیه فصل‌ها نیز درآمد خوبی داشته باشید، بعد از تصاحب قسمتی از بازار، وارد بخش‌های دیگر آن شوید. با چاپ روسری و شال شروع کنید.

چاپ روسری و شال

روسری و شال با طرح‌های متفاوتی در بازار هستند. اگر دستگاه شما قابلیت چاپ تصاویر با کیفیت بالا را دارد، چاپ روسری و شال ایده خوبی است. تیشرت را زنان و مردان استفاده می‌کنند اما شال و روسری مخصوص زنان است. برای ورود به این بازار، داشتن شناخت و نگرشی از شخصیت زنان می‌تواند به فروش بیشتر شما و رضایت بیشتر مخاطب کمک کند.

چاپ پارچه

دنیای پارچه بسیار گسترده است و می‌تواند در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. در گذشته پارچه‌های متنوع و ساده‌ای وجود داشته‌اند، اکنون با چاپ پارچه می‌توانید طرح‌ها و ایده‌های متنوعی را روی رنگ دلخواه چاپ کنید و شکل خاصتان را ایجاد کنید.

صفر تا صد کار را می‌توان به دست گرفت. ابتدا پارچه را بخرید، طرح را روی آن چاپ کنید و سپس با خیاطی، طرح مورد نظر را بسازید. اکنون آماده فروش محصول هستید.

حالا که فروشگاه حضوری یا اینترنتی را راه اندازی کرده‌اید تا محصول ساخته شده خود را بسازید، می‌توانید آن‌ها را برای فروش بگذارید. می‌توانید از عمده‌فروشی‌های بزرگ، خرید روسری و شال خود را انجام دهید، طرح مورد نظر خود یا مشتری را روی آن چاپ کنید و بعد، آن را برای فروش بگذارید تا مشتریان برای خریدش مراجعه کنند. قطعا تبلیغات برای معرفی خدمات و فروشتان ضروری خواهد بود. یکی از همین مراکز بزرگ روسری سیمارو است.

بخشی از کار شما مربوط به خرید شال خواهد بود. در مورد همه این موارد، شما نیاز به ابزارهای چاپ خواهید داشت. بهتر است اطلاعاتتان را درباره آن‌ها بیشتر کنید و مهارت‌های لازم مربوط به آن را کسب کنید.

شما می‌توانید با سرمایه کم در صنعت چاپ پارچه برای خود کسب و کاری را ایجاد کنید. ابتدا با دوره آنلاین راه اندازی کسب و کار، به صورت اصولی و درست کارتان را آغاز کنید. ابتدا نیاز است که ابزارهای مورد نیاز آن را تهیه کنید؛ وقتی شما دستگاه چاپ پارچه، سابلیمیشن، رنگ‌های مورد نیاز و پارچه مناسب را داشته باشید، می‌توانید تیشرت‌های مناسب را برای آقا و خانم چاپ کنید. طرح‌های دلخواه آن‌ها را بگیرید و با ایجاد تفاوت، بازار خاص خودتان را ایجاد نمایید.

 برای فروش نیاز است که مغازه فیزیکی یا اینترنتی را راه اندازی کنید. مردم محلی، عاشقان سینما و بچه‌های مردسه‌ای می‌توانند مشتریان بالقوه تیشرت شما باشند، خانم‌ها نیز می‌توانند مشتری تیشرت، روسری، شال شما گردند. بعد از راه اندازی کسب و کارتان، برای تبلیغات آن نیز برنامه داشته باشید. برایتان آرزوی موفقیت داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط