چاپ شال و روسری

تأثیر طرح در چاپ شال و روسری چیست؟

تأثیر-طرح-در-چاپ-شال-و-روسری

طراحان فعال در عرصه چاپ شال و روسری در واقع جذابیت بخشیدن به این دو نوع اکسسوری زنانه را انجام می دهند. چاپ پارچه از کارهای بی نهایت جذابی است که می تواند به یک روسری و شال بسیار ساده جلوه ای بی نظیر ببخشد. به عنوان نمونه کارفرمایان می توانند شال و روسری لباس فرم کارکنان خود را با طرح های شیک به همراه لوگوی شرکت سفارش دهند. لباس فرم آراسته با طرح های خاص می تواند نمای کلی یک شرکت را بسیار شکیل تر برای مخاطب به نمایش بگذارد. علاوه بر این، استفاده از طرح های مناسب باعث ماندگاری بیش تر نام شرکت نیز در ذهن مشتریان آن خواهد شد. یکی از نگرانی های موجود در صنعت چاپ سابلیمیشن استفاده از طرح آماده روسری است ، که قبلاً چاپ شده که آیا استفاده مجدد از آنها صرفه اقتصادی دارد یا نه که در این مقاله به آن اشاره خواهیم داشت.

فهرست مطالب

تأثیر طرح در چاپ شال و روسری چیست؟

همان طور که اشاره شد، طرح های مختلف برای چاپ شال و روسری حال و هوای این اکسسوری ها را کاملاً دگرگون می کند. مثلاً تصور کنید از گل های رنگارنگ بهاری به عنوان طرح روی روسری و شال استفاده کنید. بدون تردید این طرح بهاری حس و حالی فوق العاده با طراوت و دلچسب را به دختر خانم ها و بانوان انتقال می دهد. چه افرادی که آن روسری و شال را سر می کنند و چه اطرافیان آن ها به طور قطع این حس خوشایند را دریافت خواهند کرد. طرح هایی که روی این اکسسوری های پر کاربرد چاپ می شوند، از 2 نظر فوق العاده مهم دیگر نیز دارای اهمیت هستند:

  • نقش بسیار مهمی در میزان استقبال دختر خانم ها و بانوان از شال و روسری ایفا می کنند.
  • میزان فروش این نوع اکسسوری ها را تا حد قابل ملاحظه ای تحت تأثیر قرار می دهند.

اثرگذاری طرح های مختلف در چاپ شال و روسری وابسته به چه عواملی است؟

تأثیر طرح و نقش های روی شال و روسری را در جذابیت بخشیدن به آن ها به هیچ وجه نمی توان نادیده گرفت. در واقع بخش بزرگی از زیبایی این نوع اکسسوری های دخترانه و زنانه به طراحی های روی آن ها بستگی دارد. اما توجه به این موضوع نیز لازم است که اثرگذاری طرح های مختلف در چاپ شال و روسری وابسته به عوامل متعددی خواهد بود. توجه به هر کدام از این عوامل می تواند محبوبیت کل کار را تا حد قابل توجهی بالا ببرد. بالا رفتن محبوبیت یک طرح خاص نیز در نهایت موجب فروش بالای شال و روسری طراحی شده خواهد شد. برخی از این عوامل اثرگذار شامل موارد زیر می شوند:

  • نقش های در نظر گرفته شده برای طراحی روی پارچه شال و روسری
  • کیفیت طرح برای چاپ پارچه
  • رنگ های انتخاب شده برای طرح
  • تنوع در طراحی های چاپ پارچه
  • وضوح طراحی ها

نقش های در نظر گرفته شده برای طراحی روی پارچه شال و روسری

برای طرح و نقش هایی که به منظور طراحی روی پارچه شال و روسری در نظر گرفته می شوند هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. طراحان تمام این نقش ها را با در نظر گرفتن سلایق گوناگون موجود برای چاپ روی پارچه به کار می برند. یکی از نکات مهم در انتخاب طرح چاپ روسری و شال توجه به سلیقه های متفاوت غالبی است که در یک دوره زمانی وجود دارد. طرح هایی مثل:

طرح های اشکال مختلف هندسی

شکل هایی مثل خطوط موازی، مربع، دایره، مستطیل و نظایر آن ها از این نوع طرح ها محسوب می شوند. این نوع نقش ها عموماً جزء کارهای پر فروش هستند. چرا که هم با فرم صورت اغلب خانم ها هماهنگی دارند، هم به اصطلاح گرد کهنگی و به روز نبودن روی آن ها نمی نشیند.

طرح های گلدار چاپ روی شال و روسری

طرح های گلدار برای تمام فصل های سال و هر نوع مهمانی رسمی و غیر رسمی جذابیت خاص خود را دارا هستند.

طرح های خال خال

این نوع طرح ها را می توانید در رنگ های مختلف با لباس خود ست کنید. به خصوص این که استفاده از شال و روسری های خال خال هیچ وقت از مد نمی افتند و همیشه به روز و جذاب هستند. در واقع همیشه مشتری خود را دارند و به فروش می رسند.

طرح های چهل تکه چاپ روی شال و روسری

طرح های چهل تکه از طراحی های محبوب چاپ روی شال و روسری به شمار می آیند. به خصوص این که در حال حاضر طراحی های سنتی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. این نوع شال و روسری ها با مانتو و لباس هایی با طرح های سنتی جلوه ای بی نظیر پیدا می کنند. بنابراین هم برای استفاده روزمره مناسب هستند، هم برای مهمانی های دوستانه و رسمی.

طرح های آبرنگی

طرح های آبرنگی یکی از انواع طرح هایی هستند که خانم هایی با صورت استخوانی را جذاب تر نشان می دهند. این نوع طرح ها با رنگ آمیزی خاصی که دارند با رنگ پوست اغلب افراد هماهنگ می شوند.

کیفیت طرح برای چاپ پارچه

کیفیت طراحی هایی که برای چاپ پارچه انتخاب می شوند باید بالا باشند. در غیر این صورت نمی توانند یک محصول موفق و پر فروش در نظر گرفته شوند. به عنوان مثال، مشخص بودن طرح ها فوق العاده دارای اهمیت است. طرح هایی که در هم فرو رفته اند، روی یکدیگر افتاده و کیفیت یکدیگر را خدشه دار کرده اند به هیچ وجه جذاب نیستند. علاوه بر این، طراحی های نامعلوم، کمرنگ و مخدوش نیز به طور قطع مورد پسند کسی قرار نخواهند گرفت. البته طراحی های خاص که به عمد به شکل های محو کار می شوند از این امر جدا هستند. جذابیت این نوع طراحی های چاپ روی شال و روسری کاملاً مشخص است و کیفیت چاپ بسیار بالایی هم دارند.

چاپ شال و روسری ابریشم

 ابریشم بسیار لطیف، سبک، مقاوم و در عین حال گرانترین نوع پارچه می باشد. شال و روسری ابریشم بسیار مناسب جهت مجالس و مهمانی ها می باشد. از ویژگی های این نوع شال و روسری می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • بهترین گزینه جهت استفاده در مجالس و مهمانی ها می باشد.
  • قابل ست کردن با انواع لباس های چرمی، مجلسی و کار شده می باشد.

رنگ های انتخاب شده برای طرح

رنگ ها یکی از نقش های کلیدی را در چاپ روی پارچه برعهده دارند. اگر انتخاب رنگ درست انجام نشود، طرح ها هر اندازه هم که زیبا باشند، جلوه ای پیدا نخواهند کرد. بنابراین باید در استفاده از رنگ هایی که برای طرح های چاپ شال و روسری مورد استفاده قرار می گیرند، چند ویژگی را رعایت کنید. ویژگی هایی نظیر:

رنگ بندی مناسب

پس از انتخاب مناسب ترین طراحی روی شال و روسری نوبت به انتخاب رنگ ها و رنگ بندی کل کار می رسد. گزینش رنگ هایی که در کنار یکدیگر می توانند فضایی جذاب را ایجاد کنند بسیار دارای اهمیت است. به عنوان نمونه ترکیب دو رنگ طلایی و مشکی می تواند یک رنگ بندی بی نهایت شیک و لوکس را به وجود بیاورد.

شفاف بودن رنگ ها

استفاده از رنگ های کدر برای طرح های شال و روسری به هیچ وجه مورد پسند دختر خانم ها و بانوان قرار نمی گیرد. یکی از امتیازهای بسیار ارزشمند برای چاپ روی شال و روسری شاد بودن رنگ بندی استفاده شده برای همه نقش و طرح های آن است. رنگ پیش زمینه نیز بسیار مهم است. تمام کارهای پر فروش را شال و روسری هایی تشکیل می دهند که طراحی هایی با رنگ های شاد دارا هستند. حتی شال و روسری هایی که برای مناسبت هایی غیر شاد مورد استفاده قرار می گیرند نیز باید ترکیب رنگی شفاف و شیک داشته باشند.

توجه به رنگ سال در چاپ روی شال و روسری

به کار بردن رنگ سال به تنهایی در چاپ روی شال و روسری نمی تواند باعث جذب مشتری شود. حتماً برای داشتن طرح های پر فروش باید از طیف های مختلف رنگ سال استفاده کرد. استفاده از طیف های مختلف رنگ سال یک امتیاز برای شال و روسری های متعلق به آن سال محسوب می شود. با انجام این کار، علاوه بر جذب سلیقه های مختلف، تنوع تولیدات نیز بالاتر می رود. به خصوص این که افراد با رنگ پوست مختلف باید از شال و روسری هایی با رنگ های گوناگون استفاده کنند.

تنوع در طراحی های چاپ پارچه

تنوع در طراحی های چاپ پارچه بسیار دارای اهمیت است. چرا که به تعداد تمام مشتریان شال و روسری سلیقه های مختلف وجود دارد. علاوه بر تفاوت در سلیقه افراد، فرم های صورت نیز کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. همه این تفاوت ها باید در طراحی های شال و روسری لحاظ شوند تا بتوانند تأثیر مناسب را روی تمام مشتری ها داشته باشند.  

وضوح طراحی ها

وضوح بالای نقش و طرح ها یکی از موارد فوق العاده مهم در چاپ شال و روسری به شمار می آید. این ویژگی بی نهایت با ارزش می تواند تأثیر طرح های مختلف را در سطح کیفی بسیار بالا قرار دهد. تصور کنید طرح و نقش هایی بی نظیر برای روسری و شال های مورد نظر خود انتخاب کرده اید. چنانچه این طرح های زیبا وضوح لازم را نداشته نباشند، به هیچ وجه قادر به جذب نظر دختر خانم ها و بانوان نخواهند بود. در نتیجه این قبیل کارها در بازار هیچ جایگاهی برای فروش پیدا نمی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط